Üsküdar Kene İlaçlama

Anadolu Yakası : 0 216 343 9010
         7/24 GSM : 0 535 343 9010

Keneler İçin Profesyonel Yardam Almanız Gerekmektedir

Keneler tarla, park, bahçe, çimen, otlaklık alanlarda, hayvanların barındığı ahır, kümes gibi alanlarda sıkça görülürler. İnsan vücuduna ya da hayvan vücuduna tutunan ve bu halde kan emen keneler, farkında olmadan yaşadığımız ortama ve evlerimize kadar girebilirler.

Keneler genellikle kapı, pencere kenarlarına, pervazlara, duvar çatlakları gibi kuytu köşelere yerleşip yuvalarını yaparak yumurtalarını bırakırlar.

sküdar Kene İlaçlama, hizmetimizle kene sorununuza çözüm bulmaktayız.

Kenenin Vücut Özelliği

Kenelerin boyu 5 mm olmakla birlikte, yeni kan emmiş dişi bir kene 1,2 cm kadar olabilmektedir. Kene, koyu kızıl kahverengi, yassı, oval bir parazittir. Tek parçadır ve vücudu serttir.  Bacaklarının uç kısımlarında çengeller ve vantuzları vardır; bu sayede deriye yapışıp kan emerek beslenirler.

Yeterince kan emen kene vücuttan kendiliğinden ayrılır. Ve başka bir canlının kanını emmek üzere en yakın canlıya yapışır.

Kene oldukça dirençli bir parazittir. Hiç beslenmeden 8 ay kadar yaşayabilir.

Kenelerin zararlı ve zararsızları vardır. Bazı keneler Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığını bulaştırabilmektedir. Bu öldürücü bir hastalık olup, erken müdahale çok önemlidir.

Özellikle park, bahçe gibi alalara piknik yapmak üzere gidildiğinde, eve dönüşte mutlaka vücut kontrol edilmelidir. Vücutta keneye rastlanıldığında kesinlikle kişi kendiliğinden müdahale etmemelidir. Kenenin bütün olarak vücuttan ayrılması önemlidir. En yakın sağlık kuruluşuna müracaat edilerek, kenenin vücuttan hekim kontrolünde ayrılması sağlanmalıdır.

Kenenin tükürük salgıları ve her canlıya yapışarak kanını emmesi demek, bir canlının bünyesindeki mikrobu başka bir canlıya taşıyarak bakteri ve virüslerin yayılmasına, bu da; riketsiya, spiroket, virüs, parazit, mantar, protonzoa ve solucan kökenli hastalıklara; zehirlenmelere, felçlere ve alerjilere neden olabileceği anlamına gelmektedir.

Ne Tür Önlemler Alınabilir

Kenenin yaşamlarını sürdürdükleri yeşil alanlarda ve hayvanların çokça barındıkları bölgelerde kenenin çoğalıp verdiği zararların önüne geçilebilmesi için periyodik olarak ilaçlanmasının yapılması sağlanmalıdır. Keneler tamamen yok edilemez, ancak çoğalması önlenebilir.

İlaçlama firmasının iyi araştırılarak seçilmesi gerekir. Nitekim günümüzde sizlere çözüm sunmayı vaat eden pek çok ilaçlama şirketi vardır. İlaçlamanın doğru ve etkin bir şekilde yapılabilmesi için işinde uzman ilaçlama şirketlerince yapılması gereklidir.

Üsküdar Kene İlaçlama, hizmeti veren firmamız gerekli yetki belgelerine sahip olup, profesyonel hizmet sunmaktadır.

Bilinçsizce yapılacak ilaçlama doğadaki canlılara, evcil hayvanlarınıza, insan sağlığına zararlı etkiler doğurabilmektedir.

Kene İle Mücadelede Üsküdar Kene İlaçlama hizmeti veren firmamız Sağlık Bakanlığından yetkili olup, haşereyle mücadelede uzman olarak sektöründe faaliyetini sürdürmektedir.

Firmamız İstanbul'un tüm ilçe ve semtlerinde hizmet vermektedir.